بیست و دومین همایش سالیانه و کنفرانس ملی بتن و زلزله

شنبه 13 دی 1399 2261 بازدید

۴ و ۵ دی ماه ۱۳۹۸

پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور - دانشگاه شهید بهشتی

اگر فضیلت دانشمندان کشف و تدوین قانونمندی های جهان محیط بر انسان و جوامع انسانی است، منزلت و وظیفه مهندسان، به کار گرفتن این قوانین برای تغییر و بهبود شرایط زیست و کار انسان ها و تلاش مستمر برای حل مشکلات جهانی می باشد و این تلاش است که حرکت جوامع انسانی را بسوی تعالی میسر می سازد .

امروزه برای رسیدن به اهداف کمی و کیفی برنامه راهبردی و اجرایی توسعه پایدار درراستای منافع ملی، پیاده سازی سیستم تضمین کیفیت تولید، اجرای ساخت وساز و صنعتی سازی، در جهت ارتقای کیفیت بتن و صنعت خطیرساخت و سازهای بتنی کشور در خدمت برنامه ششم توسعه پایدار، شهرنشینی فرا صنعتی و گسترش شهرهای خلاق و هوشمند، ضرورتی انکار ناپذیراست.

بیست و دومین همایش سالیانه انجمن علمی بین المللی بتن - شاخه ایران و کنفرانس ملی بتن و زلزله با محوریت ضرورت اجرای استانداردهای ملی نظام بازرسی بتن در جهت ارتقاء کیفیت بتن و ساخت و سازهای بتنی بادوام، مقاوم در برابر حوادث طبیعی (زلزله و سیل) و هم سو با توسعه پایدار در خدمت امنیت و منافع ملی، به همت مرکز تحقیقات بتن و با همکاری انجمن علمی مهندسی بتن و سازه های بتنی ایران، همزمان با سالروز زلزله مهیب بم طی روزهای ۴ و ۵ دی ماه جاری در محل پردیس شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی با حضور جمع کثیری از مهندسان عمران و متخصصین سازه، صاحب نظران و مدیران ارشد دولتی و صاحبان بنگاه های اقتصادی و سرمایه گذاری، برگزار گردید.

از دیگر محورهای این کنفرانس می توان به: ارزیابی شرایط بحران و مدیریت ریسک های مرتبط با حوادث طبیعی، مدیریت بحران حوادث طبیعی، فناوری های نوین در ساخت و ساز های بتنی و شیوه های نوین نگهداری، ترمیم، بهسازی و ارتقای کیفیت سازه های بتنی اشاره نمود.

در این همایش، از شرکت‌های برتر در ۳ بخش شرکت‌های کارفرما، شرکت‌های مشاور و شرکت‌های پیمانکاری تقدیر شد. شرکت مشانیر به عنوان شرکت برتر در بخش شرکت های مشاور معرفی گردیده و لوح یادبود و تندیس همایش (مربوط به سازه بتنی سد ژاوه)، توسط جناب آقای دکتر مقدم، مدیر عامل محترم شرکت دریافت گردید. همچنین از آقای دکتر مقدم به عنوان چهره برتر صنعت ساختمان تقدیر به عمل آمده و لوح یادبود و تندیس انجمن جهانی ACI توسط آقای دکتر احمدوند، نماینده این انجمن در ایران، به ایشان اهدا گردید.

بتن و زلزله بتن و زلزله
/ انتهای خبر /
Scroll to Top