حضور مشانیر در نمایشگاه کمیسیون مشترک اقتصادی توسعه همکاری‌های ایران و عراق، با حضور مدیران عالی‌رتبه دو کشور و تنی چند از فعالان اقتصادی

چهارشنبه 08 بهمن 1399 1257 بازدید

به گزارش روابط عمومی مشانیر روز شنبه بیست و سوم دی ماه ۱۳۹۹ وزیر محترم بازرگانی عراق در صدر یک هیات عالی‌رتبه اقتصادی و بازرگانی برای دیدار با مقام های بلندپایه جمهوری اسلامی ایران و شرکت در چهارمین اجلاس کمیسیون عالی مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور عازم تهران شد.

 

«علاء احمد الجبوری» وزیر محترم بازرگانی عراق را در این سفر، هیاتی عالی‌رتبه متشکل از معاونان وزیر، مدیران کل، روسای اتاق‌های بازرگانی و «عبدالرزاق الزهیری» رئیس محترم اتحادیه اتاق بازرگانی عراق همراهی نمودند.

 

توسعه روابط اقتصادی، بررسی راه‌های توسعه صادرات و همکاری‌های متقابل، ارزیابی بازار طرفین برای بهره‌وری بهینه در زمینه‌های حمل و نقل، انرژی، گردشگری، فعالیت‌های عمرانی، صنایع آب و برق از جمله مواردی است که در تعامل با فعالان اقتصادی بخش خصوصی و دولتی، زمینه توسعه اقتصادی و عمق بخشیدن به همکاری‌های طرفین را موجب خواهد شد. ظرفیت بالای محصولات و خدمات ایرانی در کشور عراق، از جمله عناصر مثبتی است که در تعامل با فعالان بخش خصوصی و دولتی مورد تاکید قرار گرفت.

 

جناب آقای دکتر اردکانیان، وزیر محترم نیرو، در حاشیه این اجلاس مشترک گفت: عراق کشور در حال توسعه است و زمینه های متعددی برای فعالیت های عمرانی دارد که می توانند در طرح های عمرانی مشارکت کنند البته در حال حاضر شرکت های ایرانی در عراق فعال هستند که همکاری هایی نیز با طرف عراقی دارند.

 

وزیر محترم نیرو همچنین از ارائه پیشنهاد بازسازی صنعت برق عراق توسط طرف ایرانی به وزارت برق عراق، خبر داد.

 

در حاشیه این نشست نمایشگاهی برگزار گردید که شرکت مشانیر در آن حضور پر رنگی داشت و با توجه به پروژه های این شرکت در کشور عراق مورد توجه همراهان عراقی نیز قرار گرفت.

حضور مشانیر در نمایشگاه کمیسیون مشترک اقتصادی توسعه همکاری‌های ایران و عراق - تصویر 1
/ انتهای خبر /
Scroll to Top