بازديد معاونان و هئیت همراه دفتر نظام فنی و اجرایی طرح های سازمان برنامه و بودجه از پروژه نیروگاه زمین گرمایی مشکین شهر

دوشنبه 12 تیر 1402 3957 بازدید

پیرو دعوت از ریاست محترم و هئیت همراه دفتر نظام فنی و اجرایی طرح های سازمان برنامه و بودجه جهت بازدید از پروژه نیروگاه زمین گرمایی مشکین شهر به کارفرمایی شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی که از لحاظ تکنولوژی مهندسی، پروژه ای منحصر به فرد محسوب گردیده و انجام آن در شرایط تحریم از افتخارات شرکت مشانیر محسوب می شود، بازدیدی روز شنبه مورخ 3/4/1402 توسط معاونان، رئیس گروه و کارشناسان دفتر نظام فنی و اجرایی طرح های سازمان برنامه و بودجه کشور و همچنین رئیس نظام فنی و اجرایی سازمان برنامه و بودجه استان اردبیل به میزبانی شرکت مشانیر و با حضور مدیرعامل، معاون طرح های تولید، معاون قراردادها و توسعه بازار، مدیر پروژه و کارشناس بازاریابی شرکت مشانیر و همچنین نماینده کارفرما صورت پذیرفت.

با توجه به اهمیت نیروگاه مذکور در استفاده از انرژی تجدیدپذیر زمین گرمایی در تولید برق و انرژی به جای استفاده از سوخت های فسیلی و همچنین تکنولوژی پیشرفته و منحصر به فرد آن در ایران، معرفی مشخصات پروژه و فرآیند تولید انرژی با این روش نوین با ارائه پاورپوینت از طرف کارفرما و مرحوم مغفور دکتر مالی به عنوان سرپرست دستگاه نظارت شرکت مشانیر صورت گرفت که با توجه به جذابیت این نوع از نیروگاه ها مورد استقبال مهمانان قرار گرفت.

با شروع پروژه از سال 1374 و انجام مراحل مطالعات امکانسنجی، مطالعات پایه، طراحی تفصیلی و ساخت، براساس پیش بینی صورت گرفته، امید است با تکمیل نصب تجهیزات، پروژه تا آبان ماه سال جاری به بهره برداری برسد. این پروژه تاکنون در بخش مهندسی بیش از 99 % پیشرفت کاری داشته است.

شرکت مشانیر طی سه قرارداد نظارت عالیه و کارگاهی در سالهای 1379، 1382 و 1385 به عنوان مشاور در کنار کارفرما حضور مستمر دارد که علیرغم اعمال تحریم ها و عدم همکاری سایر مشاوران (لامایر و پی.ان.او.سی)، شرکت مشانیر تاکنون به تنهایی عهده دار مسئولیت بوده است.

پس از معرفی پروژه و پاسخ به سوالات مهمانان، بازدید میدانی از تاسیسات، تجهیزات و پیشرفت فیزیکی پروژه صورت گرفت.

این پروژه تاثیرات مثبتی در منطقه از جنبه های مختلف از جمله جنبه های ذیل ایجاد کرده است:

  • احداث جاده های ارتباطی به طول 5/13 کیلومتر
  • بهسازی جاده مشگین شهر به موئیل به طول 15 کیلومتر
  • تقویت خطوط شبکه 20 کیلوولت
  • ایجاد اشتغال در منطقه
  • ایجاد فضای سبز

پس از بازدید میدانی و صرف ناهار مهمانان از پل معلق مشکین شهر به عنوان طولانی ترین پل معلق خاورمیانه (365 متر) نیز بازدید داشتند و همه مهمانان رضایت خود را از میزبانی شرکت و تجربه جدید و مفید بودن این بازدید ابراز نمودند.

آنچه در این بازدید بیش از همه مشهود بود، تلاش بی وقفه کارشناسان زحمتکش و در عین حال توانمند و مجرب شرکت مشانیر بود که علیرغم مشکلات عدیده و تنگناهای موجود در پروژه، موفق به پیشبرد اهداف پروژه ای در بالاترین مرزهای فناوری شده اند که بی شک یادگاری خواهد بود از همت و زحمات سرپرست جوان دستگاه نظارت دکتر امیررضا مالی که کوتاه زمانی پس از این بازدید در اثر سانحه ای ناگوار از این جهان رخت بربست...

از خداوند متعال برای روح آن مرحوم آمرزش و آرامش و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می نماییم.

تصویر اول تصویر دوم تصویر دوم تصویر شماره 5
/ انتهای خبر /
Scroll to Top